Archiwa

Przemijalność…

To, co wszystkich dotyka i stanowi prawdę powszechnie oczywistą, to nasza przemijalność.

Próbę jej zdefiniowania podejmowali różni artyści w licznych dziełach.

Wybitną wersję przedstawiającą wizję naszej egzystencji i jej nadprzyrodzoności pokazuje film online Atlas chmur, który obejrzysz tutaj.

Jest to niezwykłe dzieło świata fantazy stworzone przez Lilly i Lane Wachowsky oraz Toma Tykwera na podstawie bestsellerowej książki Davida Mitchela pod tym samym tytułem.

To pasjonujący obraz ludzkich przeżyć, wyborów i zachowań. To powinności, chęci, pragnienia i obawy. To nić połączeń losów jednego człowieka z całym wszechświatem. To bycie tu i teraz, kiedyś i w przyszłości.

Atlas chmur to mozaika historii pozornie różnych ludzi, żyjących w odległych czasach i przestrzeniach. Prawie wszystko ich różni, ale i często zespala. Cechy tych ludzi są rzadkie, ale uniwersalne.

Każdy z nich sam walczy na arenie własnych słabości i wartości, ale na wynik tej walki wpływ mają inni. Inni też czerpią z takiej porażki lub chwały.

Film, który nie pozostawia widza obojętnego. Tak samo opinia krytyków została nim podzielona w swojej ocenie.

Warto zobaczyć to oryginalne dzieło traktujące o naturze człowieka, które urzeka swoją atmosferą, ubogaconą przepiękną muzyka, za którą film był nominowany do Złotego Globu.

Jest to niewątpliwa wielkie kinowe widowisko i uczta dla wymagającego widza oraz popis kunsztu aktorskiego, w którym występują między innymi: Halle Barry, Tom Hanks, Hugh Grant i Susan Sarandon.

Warto sięgać po takie pozycje, które wprawiają w stan refleksji nad tym, co w życiu istotne i być może w chmurach zapisane.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *