Archiwa

Klątwa Śpiącej Królewny

Horrory to gatunek filmowy, który jest odmianą fantastyki. Ma on w założeniu wprowadzić widza w klimat grozy. Przedstawiane sceny w filmach dotyczą życia realnego ubarwionego o zjawiska nadprzyrodzone. W ostatnim czasie powstaje wiele tego typu filmów cieszących się ogromną popularnością. Jednym z nich jest opowieść o klątwie śpiącej królewny.

Ekranizacja horroru z komiksu

Klątwa śpiącej królewny w wersji filmowej: https://film-milosc.pl/film-klatwa-spiacej-krolewny-online/ to ekranizacja komiksu, który powstał w 2015 roku. Ciekawostką jest to, że autorem tegoż komiksu jest reżyser produkcji pracujący przy filmie. Tak więc sam film nie jest pomysłem scenarzysty Josha Nadlera, a jedynie adaptacją twórczości Pearry Reginalda Teo.

Sama obsada filmu nie powala na kolana i nie występują w nim gwiazdy Hollywood pokroju Leonardo DiCaprio czy Jasona Stathama. Na odtwórców głównych ról wybrano za to Indie Eisley, która wcieliła się w rolę tytułowej Królewny Briar Rose oraz Ethana Pecka, który zagrał Thomas Kaiser, czyli obrońcę Śpiącej Królewny.

Opinia o filmie

W internecie można spotkać się głównie z mało pochlebnymi opiniami o filmie reżysera Josha Nadlera. Najsłabszą stronę według wielu krytyków jest rozwlekłość fabuły. Okazała się ona bowiem mało dynamiczna, a dialogi zwyczajnie nudne. Raz po raz pojawiające się straszki potrafiły przełamać nudny klimat rywalizujących aktorów o miano najtandetniejszych odtwórców absurdalnego niekiedy tekstu.

Można śmiało stwierdzić, że film został wyreżyserowany wręcz odwrotnie od przyjętych standardów i wbrew jakiejkolwiek logice. Przykładem mogą być chociażby sytuacje, w których bohaterowie mogliby zachować więcej zimnej krwi i nie postępować pochopnie – oni jednak według pomysłu reżysera postępowali inaczej. A szkoda, gdyż z pewnością mogłoby to wpłynąć na lepszą ocenę filmu.

Na pierwszy rzut oka, zobaczyć można także niski budżet przeznaczony na produkcję filmu oraz małe doświadczenie reżysera. Miejmy jednak nadzieję, że kolejne jego produkcje okażą się o wiele lepsze.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *